CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN’DAN ŞİŞLİ’DE SALDIRIYA UĞRAYAN HAYIRCILARA DESTEK VE SALDIRILARA SERT TEPKİ  
22.03.2017
327
Yazı Boyutu: A- A+

“HAYIRCILARA SALDIRILAR, EVET ÇIKARSA KURULACAK ZORBALIK DÜZENİNİN FRAGMANLARI”

“HAYIR DİYENLERE SALDIRANLAR, BAŞKANLIK GELİRSE NELER YAPMAZ?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Şişli’de hayır çalışması yaparken saldırıya uğrayan CHP’li kadınlara destek ziyaretinde bulundu. “Hayır diyenlere saldıranlar, başkanlık gelirse neler yapmaz? Hayırcılara saldırılar, evet çıkarsa kurulacak zorbalık düzeninin fragmanları” diyen Cankurtaran “Hayır çıkacağını anladıkça birileri korkuyor ve saldırıyor. Ancak korktukları başlarına gelecek ve hayır kazanacak” dedi. Cankurtaran ardından kadınlarla birlikte Mecidiyeköy Dereboyu sokaklarında Hayır’ı anlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, önceki gün Şişli’ye bağlı Eskişehir Mahallesi’nde hayır çalışması yaparken saldırıya uğrayan çoğu kadın CHP üyelerine dün bir destek ziyaretinde bulundu. Saldırıya uğrayan CHP üyelerini dün çalışma yaptıkları Mecidiyeköy Dereboyu Caddesi’nde ziyaret eden Cankurtaran, önce yaşanan saldırının detaylarını dinledi. Saldırıya uğrayan CHP’li kadınlar, geçtiğimiz pazartesi günü öğlen 15.30 sıralarında Eskişehir Mahallesi’nde ev ziyaretleri yaptıkları sırada “Burada hayır çalışması yapamazsınız” diyen 7-8 kişilik bir grubun önce sözlü, ardından fiziki müdahalesine maruz kaldıklarını belirtti. Aynı kişilerin kendilerini korumaya çalışan iki erkek arkadaşlarına da saldırdığı hatta içlerinden birinin bıçak savurduğu kaydedildi. Haber verilen polisin olay yerine gelmesi ile uzaklaşan saldırganların arasında yer alan ve olay sırasında bıçak çektiği belirtilen bir kişinin gözaltına alınarak Feriköy Polis Merkezi’ne götürüldüğü de aktarıldı. Saldırıya uğrayan CHP üyelerine geçmiş olsun diyen Cankurtaran, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi.

EŞLERİNE YAN BAKILSA ADAM ÖLDÜRECEK TİPLER, SIRF HAYIR DİYOR DİYE KADINLARA SALDIRIYOR”

“Kimse sizleri sahipsiz sanmasın. Biz hayır diyerek ülkemizi, milli iradeyi, demokrasiyi savunuyoruz. Şehir eşkiyalarından korkup sokakları terketmeyeceğiz. Kara Fatmalar, Nene Hatunlar nasıl bu ülke için canını bile ortaya koyduysa bizler de ülkemiz, demokrasimiz için gerekirse bedel ödemekten korkmuyoruz. Bir tarafta devletin bütün imkanlarını arkasına alarak evet çalışması yapan bir iktidar var. Ancak ne yapsalar ne etseler eveti anlatamıyorlar. Onların bu çaresizliğini gören bazı yandaş çevreler durumdan vazife çıkarmış olacak ki sanki bir yerden düğmeye basılmış gibi her gün farklı bir yerde hayır diyenlere saldırıyor. Pazartesi günü Şişli’de üyelerimize saldırıldı. Yine son birkaç gün içinde Gaziantep Şahinbey’de, Manisa’da, Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda saldırılar oldu. Tokat’ta iki genç kızımız 6-7 tane kendisine insan diyemeyeceğimiz adamın saldırısına uğradı. Saldırılarda özellikle kadınlar hedef alınıyor. Eşlerine yan gözle bakılsa adam öldürecek tipler, sırf hayır diyor diye toplanıp kadınlara saldırabiliyor. Böyle bir zalimlik nerede görüldü? Bugün hayır diyenlere saldıranlar yarın başkanlık gelirse neler yapmaz? Hayırcılara yönelik saldırılar evet çıkması durumunda kurulacak zorbalık düzenin ön fragmanları.”

 “KORKTUKÇA SALDIRIYORLAR AMA KORKTUKLARI BAŞLARINA GELECEK”

Hayır çıkacağını anladıkça birilerinin korkusunun arttığını ve bu nedenle daha çok saldırdıklarını söyleyen Cankurtaran, “Korkmakta haklılar. Korktukları başlarına gelecek ve referandumdan hayır çıkacak. Halk demokrasiye, cumhuriyete, iradesine sahip çıkacak. Birileri de hayalini kurdukları o zorba, keyfi düzende rant sağlama, koltuk kapma hayalini gerçekleştiremeyecek” dedi.

MECİDİYEKÖY SOKAKLARINDA HAYIR ÇALIŞMASI

Cankurtaran konuşmasının ardından aralarında saldırıya uğrayan kadınların da olduğu kalabalık bir Hayırcı grupla birlikte Mecidiyeköy Dereboyu Caddesi’nde ev ve işyerleri ziyaretleri yaparak, sokaktaki vatandaşlarla görüşerek referandumda neden hayır denilmesi gerektiğini anlattı. Kimi vatandaşların evlerinin balkonlarına çıkarak Cankurtaran’a seslenerek referandum hakkında bilgi almaya çalıştığı görüldü.