GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN: “CHP, KALPLERİ SPORLA FETHEDECEK”  
12.06.2017
2349
Yazı Boyutu: A- A+
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN: “CHP, KALPLERİ SPORLA FETHEDECEK”

CHP’DEN BÜYÜK SPOR ATAĞI

CHP’nin spora yönelik politikasını güçlendirmek ve sporun sorunlarının birinci ağızdan dile getirilmesini sağlamak amacıyla 81 ilden spor insanlarının katılımı, CHP Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi’nin de organizasyonu ile “Spor Üst Kurulu 1. Danışma Kurul Toplantısı” CHP Genel Merkezi’nde bu Salı günü yapılacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran’ın sorumluluğundaki Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi bünyesinde bir süreden beri çalışmalarını sürdüren CHP Spor Üst Kurulu, 13 Haziran Salı günü CHP Genel Merkezi’nde önemli bir toplantıya imza atacak.
CHP’nin spora yönelik politikasını güçlendirmek amacıyla yapılan CHP Spor Üst Kurulu 1. Danışma Kurul Toplantısı, 81 ilden CHP örgütlerinin, belediyelerinin desteği ve her branştan spor insanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. Toplantıda kurulun şu ana kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verilerek, davetlilerden Türk sporunun daha ileriye gitmesi için yapılması gerekenler hakkındaki görüşleri dinlenecek.

CHP, ÜLKE GENELİNDE 26 BİN SPOR TEMSİLCİSİ BELİRLEYECEK


Toplantıdaki en önemli sonuçlardan biri de Türkiye genelinde toplam 26 bin CHP Spor Üst Kurulu üyesinin belirlenmesi olacak. Bu üyeler, bulundukları yerlerde sporun sorunlarının yerinde tespiti, çözülmesi ve bölgeye göre hangi spor dallarının geliştirilmesi gerektiğine dair görüş ve önerilerini düzenli olarak paylaşacaklar.

CANKURTARAN: “CHP, KALPLERİ SPORLA FETHEDECEK”

Cankurtaran, sporun günümüzde yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirterek, “Amacımız sadece sporun sorunlarına dair konuşmak değil. Örgütümüzün üyelerini spor dünyasına daha da yakınlaştırarak bulundukları yerlerde CHP’nin de desteklediği spor aktivitelerinin yaygınlaştırılmasını amaçlıyoruz. Halkı özellikle de gençlerin kalplerini sporla fethetmek istiyoruz. Spor sahalarından şiddetin uzaklaştırılması ve herkesin sporla ilgilenebilmesi için sosyal demokratların daha fazla spora yönelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yapacağımız bu toplantı Türk sporunun sorunlarının birinci ağızdan ülke gündemine getirilmesi açısından da büyük bir adım olacaktır” diye konuştu.

CHPnet

SİTELERİ