GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN, TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNİN İLKİNİ BAYRAMPAŞA’DAN BAŞLATTI  
12.05.2017
2009
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN, TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNİN İLKİNİ BAYRAMPAŞA’DAN BAŞLATTI

“CHP, SOKAKLARI BIRAKMAYACAK ARTIK DAHA ÇOK SOKAKTA OLACAK”


Referandumdaki desteklerinden dolayı vatandaşlara yönelik teşekkür ziyaretlerinin ilkini Bayrampaşa’da başlatarak esnaf ziyaretleri yapan ve vatandaşlarla görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “CHP, sokakları bırakmayacak artık daha çok sokakta olacak. Herkes emin olsun bu yolun sonu eninde sonunda hayır olacak” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, referandumdaki desteklerinden dolayı CHP tarafından başlatılması kararlaştırılan vatandaşlara yönelik teşekkür ziyaretlerinin ilkini Bayrampaşa’dan başlattı. Bayrampaşa sokaklarında dolaşarak vatandaşlarla görüşen ve esnaf ziyaretlerinde bulunan Cankurtaran, süreç hakkında vatandaşları bilgilendirerek, Hayır’ın bitmediğini, mücadelenin süreceğini belirterek, vatandaşlardan destek istedi. CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığı’nı da ziyaret eden Cankurtaran, burada basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede bundan sonra CHP’nin izleyeceği mücadele yöntemi hakkında bilgi verdi.

“BU YOLUN SONU ENİNDE SONUNDA HAYIR OLACAK!”

Cankurtaran, referandum öncesinde bütün eşitsiz koşullara karşın yürüttükleri mücadele ile sandıktan hayırı çıkardıklarını ancak YSK’nın kanun tanımazlığı ile sonuçların değiştirildiğini belirterek, “AK Parti, devletin parasıyla kampanya yürütmesine karşın Hayır, sokak sokak yaptığı mücadele ile halkın yarısının oyunu almayı başardı. Hükümetin elinde bir çok imkanlar olabilir ancak CHP sokakları bırakmayacak artık daha çok sokakta olacak. CHP’yi ellerindeki yandaş medyayı kullanarak kendi içinde tartışmalara sürükleyebileceklerini sananlar çok heveslenmesinler. Onlar oturdukları yerlerden boş dedikodular üretirken biz sokakta halkımızı birinci ağızdan gerçekleri anlatarak bilgilendireceğiz. Yalanlarla ördükleri halıyı altlarından çekeceğiz. Hayır daha bitmedi! Herkes emin olsun bu yolun sonu eninde sonunda hayır olacak! Referandum öncesi gittiğimiz bütün sokaklara bir kez daha giderek bütün vatandaşlarımızla görüşeceğiz ve desteklerinden dolayı teşekkür edeceğiz, onları süreç hakkında bilgilendireceğiz” dedi.

“CÜBBELİ AHMET BİLE ATATÜRK’E YÖNELİK HAKARETLERE TEPKİ GÖSTERDİ BİR ERDOĞAN’DAN SES YOK”

Son dönemde Atatürk’e yönelik iftira ve hakaretlerin halk arasında büyük tepkiye neden olduğunu belirten Cankurtaran, “Halkımız Atatürk’e sahip çıkmıştır. Ancak aradan kaç gün geçmesine karşın Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü adlı tarikat lideri bile Atatürk’e ve annesine yönelik hakaretlere tepki gösterirken bir Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bu hakaretlere karşı bir tepki göremedik. Erdoğan niye tepkisiz kalıyor? Atatürk’ün makamında oturan biri olarak bu hakaretlere cevap vermek önce onun görevi değil midir?” diye sordu.

CHP’YE “AKLINI KENDİNE SAKLA” DİYEN ERDOĞAN’A CEVAP:

“AK PARTİ, YAPILAMAYANI BECERDİ, RUSYA VE ABD’Yİ BİRLEŞTİRDİ!”

ABD’nin YPG’ye silah verme kararının ardından CHP, Erdoğan’a yönelik ABD ziyaretini iptal etmesi çağrısı yapmıştı. Erdoğan ise bu çağrıya “Kendi akıllarını kendilerine saklasınlar” diye cevap verdi. Erdoğan’ın bu cevabını eleştiren Cankurtaran, “Sizin ve AK Parti hükümetinin aklıyla işlerin nereye geldiği ortada. ABD, YPG’yi silahlandırıyor. Rusya, YPG kontrolündeki Afrin bölgesinde YPG ile birlikte kendi bayrağını asıyor. AK Parti’nin baştan aşağı yanlış olan Suriye politikası tam bir faciaya dönüşmüş durumda. AK Parti dış politikası tarihe beceriksizliğin sembolü olarak geçecektir. Öyle ki tüm dünyada rekabet halinde olan ABD ve Rusya bile YPG’ye yardım konusunda birleşmiştir. Bir terör örgütünü Türkiye’ye tercih edilir hale gelmiştir. Buna karşın hükümetten beceriksizliğine dair bir özeleştiri dahi yok, tam bir pişkinlik içindeler” dedi.

OĞUZ GÜVEN’İN GÖZALTINA ALINMASINA SERT TEPKİ:

“TEK TEK GÖZALTILARLA MUHALİF BASIN SİNDİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR”


cumhuriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven’in gözaltına alınmasına da sert tepki gösteren Cankurtaran, “Toplu gözaltılar yerine zamana yayılan tek tek gözaltılarla muhalif basın susturulmaya, çalışanlar sindirilmeye çalışılıyor. Referandumda hayırın zaferinden sonra uykuları kaçan hükümet bildiği tek şeyi yaparak o da baskı ve zulümle muhalifleri sindirebileceğini sanıyor. Ancak onca baskılara karşın nasıl hayırın başarısını engelleyemedilerse şimdi yaptıkları da ilk seçimde gitmelerini ve hesap vermelerini engelleyemeyecek” şeklinde konuştu.

CHPnet

SİTELERİ