EMRE ÇAM

Ad Soyad :EMRE ÇAM
ÖZGEÇMİŞ

Tel no: 0553.323.80.20

14 Kasım 1987’de Fransa’da doğdu. Orta, lise ve üniversite öğrenimini Fransa’da gerçekleştirdi. 

2011 yılında Strasbourg Business School, Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olduktan sonra, çift diploma kazancını elde etmek için 1 sene İrlanda’da Dublin Business School’da okudu. Daha sonra, 2013 senesinde, İngiltere’de Leeds Universitesi’nde 1 sene Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı. Dil eğitimi için de bir sene İspanya’nın Salamanca kentinde yaşadı.

Yurtdışında Türkiye politikasını yakından takip etti. Ülkedeki en büyük sorunun adaletsizlik olduğunu düşünerek ve bir gün Türkiye’ye geri dönmeyi arzuladığından ötürü, Hukuk okumaya karar verdi. Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2017 senesinde mezun oldu. Bu sene aynı üniversitenin Uluslararası ve Avrupa Hukuku bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmekte.

Ayrıca, Ingiltere’de DHL, Isviçre’de Novartis ve Strasbourg’da Avrupa Konseyi’nde stajlar gerçeklestirdi. Bir dönem, Fransa’nın önde gelen üniversitelerinde eğitim alan Türk öğrencileri tarafından kurulan düşünce derneği Fransa Türk Öğrenciler Kongresi’nde görev aldı. Avrupa Hukuk Öğrencileri Birliği (ELSA) ve Fransa’da Sosyalist Parti’nin gençlik örgütlenmesi olan Genç Sosyalistler Hareketi’nin Strasbourg kentinde de aktif görevlerde bulundu. 

Partinin yurtdışı örgütlenmesi çalışmalarında başından beri bulundu. Yurtdışında yaşayan yurttaşlarımızın sorunları konusunda çeşitli çalışmalar yaptı ve bu doğrultuda birçok rapor hazırlayıp, projeyi hayata geçirdi. 2016 ve 2018 yıllarında yapılan Partinin olağan kurultaylarında yurtdışı temsilcilikleri tarafından Parti Meclisi’ne aday önerildi. Ana dili Fransızca olan Çam, iyi derecede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu